Liga IIIFotbal

Dăeștenii au câștigat o repriză cu Colonești

Viitorul Dăești a revenit acasă, la Fedeleșoiu, însă nu a reușit să întrerupă perioada mai nefastă. Partida cu Vedița Colonești, din etapa a doua a play-off-ului, s-a încheiat favorabil oaspeților. Formația vâlceană a câștigat o repriză contra celei oltene. Marian Ghiță a deschis scorul în minutul 29, după o fază fixă. A fost 1-0 la pauză. Oaspeții nu au pus probleme trupei pregătită de Marius Vlădoi și Costel Gaiță. În partea secundă, în ultimele 20 de minute, Vedița a întors soarta întâlnirii. Dubla lui Voinescu și reușita lui Teodorescu au decis meciul. Scor final 1-3. Gazdele s-au arătat nemulțumite de arbitraj.

”Nimănui nu i-a venit să creadă că Dăești a putut pierde acest joc, după cum a arătat el. Am avut ocazii, am condus, dar deciziile arbitrilor au fost de neînțeles, au produs multă dezamăgire și frustrare în tabăra vâlceană. Parcă ne-am întors în trecut, pe vremea cooperativei. Au fost semne de întrebare de când au apărut delegările. Brigada a venit tocmai de la Botoșani pentru un meci de Liga a III-a, de la peste 500 de kilometri. Pe fondul unor decizii nejustificate au venit și două dintre golurile lor”, au precizat apropiații formației dăeștene.