CSM Rm. Vâlcea a învins Șoimii Pâncota (2-1)

firtulescu dragosȘoimii Pâncota (antrenată de reputatul Ionuț Popa) a început perfect meciul din Zăvoi și a deschis scorul încă din minutul 12, prin Leucuța, care a prins un șut zdravăn din exteriorul careului mare. Imediat după, arădenii puteau majora avantajul la 2-0, dar Călin Fildan a scos in extremis. A urmat replica CSM-ului, prin Dragoș Firțulescu și Cătălin Pârvulescu, dar cei doi nu au găsit spațiul porții. În minutul 65, Andrei Ludușan a stabilit egalitatea (1-1). Puțin mai târziu, Șoimii avea să primească două cartonașe roșii, la distanță de câteva minute unul de altul. Cu doi jucători în plus, CSM a atacat furibund poarta adversă, creându-și numeroase ocazii de a înscrie. În cele din urmă, Dragoș Firțulescu a adus victoria în Zăvoi, în minutul 92, golul său fiind, probabil, cel mai important din acest sezon, deoarece ne menține în cărți pentru calificarea în play-off.

CSM Rm. Vâlcea mai are nevoie de încă trei puncte din duelurile cu FC Brașov și FCM Baia Mare, pentru a accede în turneul celor mai bune șase echipe din serie.