Fără categorieLiga IIFotbal

CSM a acuzat cele două eliminări din meciul cu „U” Cluj (1-1)

CSM Rm Valcea vs U ClujCSM Rm. Vâlcea a obținut un rezultate de egalitate (1-1) în deplasarea de la „U” Cluj (meciul s-a disputat pe stadionul din comuna Jucu). Încă din minutul 28, echipa antrenată de Alex Pelici și Roberto Ivan a jucat în inferioritate numerică. Albert Voinea a încasat al doilea galben, pentru fault și a fost trimis în afara terenului de joc. „Șepcile roșii” au deschis scorul în minutul 57, dintr-o lovitură liberă executată de Alexandru Dan. 20 de minute mai târziu, Cătălin Pîrvulescu a adus egalarea pentru Vâlcea. La scurt timp însă, CSM avea să mai piardă încă un jucător. Samson Nwabueze a văzut și el cartonaș roșu. În cele din urmă, meciul s-a terminat egal. „Am făcut o primă repriză bună. Eliminarea lui Albert Voinea a fost semicorectă. În repriza a doua, adversarii ne-au dominat puțin. În ceea ce privește eliminarea lui Samson, aceasta a fost o invenție. Chiar și în 10, am fi bătut pe Cluj. Nu-i nimic. Câștigăm sâmbătă, cu CS Mioveni”, a fost mesajul transmis pe site de CSM Rm. Vâlcea.