Criza se adânceşte la Tomşani! Unirea, în doar 9 jucători la Călimăneşti

Incertitudinile legate de finanţarea echipei adâncesc criza la echipa de Liga a IV-a Unirea Tomşani. După ce în etapa precedentă a strâns doar 12 jucători, pentru meciul din această rundă, de la Călimăneşti, Tomşani a avut la dispoziţie doar 9 jucători. Era clar că nu poate face faţă gazdelor. Cozia, lidera clasamentului, ar fi fost favorită şi dacă Unirea ar fi putut să aleagă un prim 11 dintre 30 de jucători. În condiţiile date, finalul a fost previzibil. Partida s-a terminat după doar 16 minute de joc. 3 jucători s-au ”accidentat” şi nu au mai fost îndeplinite condiţiile pentru ca meciul să continue. A fost 4-0 pentru Cozia Călimăneşti, care a început partida fără doi lideri, Marian Chiripuş şi Alexandru Ştefan. Au punctat pentru trupa lui Vasile Ilinca: Rădoi, Marinaş, Lăzărescu şi Alexandru Chiripuş. Nu este pentru prima dată când Cozia termină jocul înainte de vreme. S-a întâmplat acest lucru şi cu Budeşti. La scorul de 10-0 pentru Cozia, în minutul 50, Viitorul a rămas în doar şase jucători şi arbitrul a fluierat sfârşitul meciului. Tot în această rundă s-a mai consemnat şi o neprezentare. Rămâne de văzut câte echipe vor rămâne în picioare până la final. Să nu uităm, a fost doar etapa a V-a!