Liga IVFotbal

Cozia, de neoprit!

Pentru Cozia Călimăneşti campionatul Ligii a IV-a a fost până acum cel mai ușor din ultimii ani. Cu excepția a două meciuri, la Alunu și Paușești Otăsău (unde a avut ceva emoții) formația din stațiune a defilat. Nici Băbeni nu a putut să îi pună probleme. Sâmbătă, 27 noiembrie, elevii lui Vasile Ilinca au câștigat fără drept de apel, cu 8-0, confruntarea de pe teren propriu cu trupa din Băbeni. Soarta întâlnirii a fost decisă după doar 45 de minute. La pauză a fost 6-0. În partea secundă, gazdele nu au mai forțat. S-au menajat pentru ultimele două meciuri din acest an, care se anunță mai echilibrate, sâmbătă, la Mădulari, iar o săptămână mai târziu, la Călimăneşti, cu Sparta.

În partida cu Băbeni au punctat pentru lidera Ligii a IV-a: Ileana, autorul unui hattrick, Alexandru Chiripuș (de două ori), Uță, Lăzarescu și Radoi.