Costel Gaiţă, aşteptat de jucători să scoată Posada la liman

* antrenorul echipei din Perişani se va întoarce zilele acestea din concediul petrecut în Italia

După victoria de moral obţinută în urmă cu două runde împotriva „ortacilor” din Berbeşti, Flacăra Horezu pornea spre Ţara Loviştei cu moralul ridicat, în ideea de a fi prima echipă care reuşeşte după mai bine de un an să câştige în comuna primarului Ion Sandu. Jucătorii lui Vicenţiu Marinescu au deschis rapid scorul, prin Toşu, pentru ca, la scurt timp după, adică în minutul 34, veteranul Laurenţiu Pufu să stabilească egalitatea (1-1). Flacăra a preluat din nou avantajul prin Frunză, iar cu zece minute înainte de final, Mătăsaru a punctat pentru 2-2. Imediat după, Tereţoiu a dat lovitura de graţie, aducând încă trei puncte pentru echipa sa, Flacăra Horezu. Oficialii formaţiei din Ţara Loviştei apreciază că nu ar fi pierdut niciodată acest meci, dacă ar fi avut la dispoziţie un portar cu ceva mai multă experienţă. „Am luat numai goluri de portar. Ne cerem scuze primarului Ion Sandu pentru acest eşec, mai ales că dânsul depune eforturi ca nouă să nu ne lipsească nimic. În etapa de săptămâna aceasta, ne vom revanşa cu Victoria Frânceşti. De asemenea, îl aşteptăm pe domnul Costel Gaiţă să revină din concediul petrecut în Italia, pentru a ne da câteva sfaturi utile”, a precizat Octavian Ursu, delegatul echipei din Perişani. (L.C.)