Cătălin Pîrvulescu a câştigat la… ”loterie”

Marţi, 20 octombrie, pe stadionul 1 Mai, din Slatina, CSM, din localitate, a primit vizita formaţiei Turris Tr. Măgurele, în turul 4 al Cupei României. Pe teren au fost doar doi dintre vâlcenii celor două formaţii. Erik Lincar a apelat la Cătălin Pîrvulescu, în timp ce Mihai Ianovschi s-a bazat pe Ovidiu Popescu, dar doar din minutul 55. Iana şi Ceapă nu au fost în lot. Timp de 120 de minute cele două formaţii s-au aflat la egalitate. Partida s-a încheiat cu un scor alb, 0-0. Au fost şi două eliminări. Damaşcan, de la oaspeţi, a primit al doilea galben imediat după prima pauză, în minutul 50, în timp ce Cotigă, de la gazde, a văzut roşu pentru o intrare dură în repriza a doua a prelungirilor. Pentru desemnarea câştigătoarei a fost nevoie de lovituri de departajare. La ”loterie” a câştigat echipa lui Cătălin Pîrvulescu. Turris s-a impus cu 9-8 la penalty-uri şi a avansat în şaisprezecimile Cupei României, fază în care vor intra şi echipele de Liga I.