Liga IVFotbal

Burtoi a marcat din nou. Ionești, victorie italienească la Drăgășani

După succesul clar cu Foresta Malaia, Oltul Ionești a întâlnit o altă formație aflată sub ea în clasament. Echipa pregătită de Iulică Dincă a înfruntat, în deplasare, Atletic Drăgășani. A mai avut doar un ”glonț” pentru acest joc. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Alex Burtoi, la mijlocul reprizei secunde. Drăgășănenii sperau într-un rezultat pozitiv, care să-i scutească de emoții în ultimele runde.

”A fost 0-0 la pauză. Au avut ei primii o ocazie mare, pe contraatac. Nu au marcat. Mingea a trecut peste Maioru și peste poartă. Apoi ne-am creat noi două situații, prin Alex Burtoi și Nedelcu. Tot la un șut al lui Burtoi, Nae Sabău a respins balonul în bară. În minutul 65, Alex ne-a adus în avantaj. A driblat și cu stângul a trimis mingea la colțul lung. 0-1 a fost și scorul final. Mai avem două etape, cu Brezoi și Sparta, apoi vom vedea ce se dorește din vară. Vrem să ne menținem forma sportivă pe acest final de campionat”, a precizat Iulică Dincă, antrenorul formației din Ionești, care va termina sezonul de Liga a IV-a cel mai probabil la mijlocul clasamentului.