Liga IVFotbal

”Boabă”, gol la vinclu, din lovitură liberă, de la peste 30 de metri, la una dintre primele atingeri de balon. ”Le mai nimeresc și eu din când în când”

Minerul Costești și-a trecut în cont trei puncte după duelul cu Oltul Ionești. Oaspeții au deschis scorul, dintr-un penalty transformat de Emil Zaharioiu, însă gazdele au revenit. Zizel Mătăsaru a egalat. 1-1 a fost și la pauză. Costești a înclinat balanța în favoarea sa în partea secundă. Freddy Dumitru a centrat, apoi Luci Pătularu i-a așezat-o cu capul, lui Ciuculan, care a pus latul și și-a adus echipa pentru prima dată în avantaj. S-a făcut 2-1 la doar trei minute de la reluare, după pauză. Antrenorul Minerului, Bogdan Preda, intră ocazional pe teren, când e nevoie. A considerat că ar trebui să joace. A făcut schimbare cu 20 de minute înainte de final. La una din primele atingeri de balon a schimbat tabela. ”Boabă” a marcat din lovitură liberă, de la peste 30 de metri, direct la vinclu. ”Le mai nimeresc și eu din când în când”, a spus, modest, Bogdan Preda. Golul său a contat pentru 3-1, rezultat înregistrat și la final.