”Aşchie” şi Bărzăgeanu, la primele goluri pentru noua echipă

Pentru partea a doua a sezonului Ligii a V-a, Corona Mihăeşti a făcut câteva zchiziţii importante. Printre noii-veniţi se află şi Mădălin Bărzăgeanu, fiul primarului din Mihăeşti. În tur, el a jucat pentru CS Mădulari, formaţie care s-a retras din competiţii. Înscrisese ultima dată pentru aceasta pe 5 noiembrie, în confruntarea cu Chimia. A venit timpul să se bucure pentru gol şi în tricoul formaţiei de acasă, la care a revenit după o lungă pauză. Corona s-a impus în week-end-ul trecut cu scorul de 4-3 în deplasare, la Lăpuşata. Mădălin a marcat două goluri în acest meci. Pentru oaspeţi a mai înscris, în premieră, un alt jucător proaspăt transferat, Băluţă-Marinescu. ”Aşchie” a venit la Mihăeşti tot din Liga a IV-a, dar de la Budeşti. La Lăpuşata, Cătălin Băluţă a deschis scorul în minutul 2. Bărzăgeanu, cu dubla sa, a dus scorul la 0-3. Inter a redus din diferenţă în minutul 58, prin Gabăr, dar Cosmin Cozma a refăcut-o (1-4). Finalul a aparţinut gazdelor. Golul 2 al celor de la Lăpuşata a fost, de fapt, un autogol al portarului Mugurel ”Oaie” Cosac, care a şi fost ulterior înlocuit de George Vâlceanu. Chitian a închis tabela din minutul 76, cu golul de 3-4. Corona a revenit pe locul secund în Liga a V-a. În runda de la finele acestei săptămâni va primi vizita celor de la CS Creţeni.