Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Accidentare gravă, în Zăvoi. A intrat Ambulanţa pe teren

Sâmbătă dimineaţă, stadionul Municipal din Zăvoi a găzduit o nouă partidă de Liga a II-a. CSC Şelimbăr 1599, gazdă, la Vâlcea, a dat piept cu Unirea Dej, într-un meci considerat a fi derby, prin prisma poziţiilor ocupate în clasament de cele două combatante. Întâlnirea s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă. Ursu a deschis scorul în minutul 78, iar oaspeţii au egalat în prelungiri, în minutul 90+2, prin Frăsineanu. Sibienii au făcut un joc bun.Prima repriză a fost, însă, marcată de o accidentare gravă. Înainte de pauză, căpitanul Ciprian Natea a avut de suferit după o ciocnire cu propriul portar, Mitrovic. Natea a părăsit terenul cu Ambulanţa. În locul său a intrat vâlceanul Alexandru Dandea, care a preluat şi baderola de căpitan. În etapa viitoare, Şelimbăr are meci în deplasare, la Chiajna, Până atunci va juca în Cupa României, în deplasare, cu SR Braşov. La Vâlcea revine în jurul datei de 1 octombrie, pentru confruntarea cu CSA Steaua.