Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga I

Ionuţ Stoica a dat lovitura la Mediaş în minutul 93!

FC Hermannstadt e pe locul 3 în Superligă. Are 19 puncte în 9 meciuri. E neînvinsă în acest sezon pe prima scenă fotbalistică a ţării. Nicio altă echipă din Liga I nu se poate lăuda cu o astfel de performanţă, în acest moment. În week-end, sibienii au obţinut a cincea victorie stagională. Au câştigat cu scorul de 2-1 la Mediaş, cu Petrolul, echipă care, de asemenea, a surprins plăcut în această primă parte a campionatului. Sibienii au dat lovitura în minutul 90+3. Primul gol s-a marcat în minutul 10. A fost un autogol, o execuţie de clasă, lob, direct la vinclu, peste propriul portar, a lui Takayuki Seto. O întâmplare nefericită, care a adus bucurie în tabăra oaspeţilor. Irobiso a anulat greşeala colegului său şi a egalat în minutul 29. Vâlceanul Ionuţ Stoica, care a preluat banderola de căpitan, a stabilit scorul final în prelungiri. După o lovitură de la colţ, fundaşul de la Hermannstadt s-a înălţat în careu şi a trimis balonul cu capul în plasă, aducând alte trei puncte pentru Hermannstadt.