Flacăra, pe zi ce trece, tot mai mică!

Mişcările de trupă din iarnă au avut un efect nefericit pentru echipa reprezentativă din Horezu, Flacăra. Au plecat jucători, plecase şi antrenorul, însă până la urmă au mai fost aduşi alţi jucători, Costel Chelcea a revenit, dar pare a nu mai avea forţa să redreseze „corabia”. Au fost câteva rezultate pozitive, însă în ultimele meciuri au tot dezamăgit. Au pierdut cu 12-0 la Berbeşti, iar acum la scor de forfait, cu 3-0 în faţa Vartex-ului. Noroc cu rezultatele din tur, atunci când încă mai aveau ca obiectiv promovarea, pentru că altfel ar fi fost acum poate în situaţia de a se lupta pentru evitarea retrogradării.

Cu Vartex-ul n-au avut nicio şansă. Prima repriză s-a terminat totuşi la egalitate, 0-0. Oaspeţii, în absenţa antrenorului-jucător George Popolan, coordonaţi de pe margine de sponsorul Adi Panduraşu, au reuşit să „spargă gheaţa” abia în repriza secundă. Prin minutul 55 Duică a marcat pentru 1-0, tot el a majorat diferenţa la 2-0, iar Gelu Voica, cu 7-8 minute înainte de final, a închis tabela la 3-0 pentru Vartex. O dată cu acest succes s-a întrerupt şi seria neagră în care intrase gruparea de la Fedeleşoiu. (M.V.)