Stadion: Creţeni; Spectatori: 75; Teren: nisipos; Timp: excelent.
Au evoluat formaţiile:
AS Creţeni (echipament vişiniu): Duţu – Rădiţă, Ciucă, Botoran, Giurcă (cpt), Ziber, Florica, Ungureanu, Uţă, Untaru, Iana. A mai jucat: Oprea. Vedeta echipei: –
Olteţul Zătreni (echipament alb-roşu): I. Purcărea – Herăscu (cpt.), Petrescu, Staicu, N. Vîlcu, P. Purcărea, Iordache, Gruia, Şaramet, Cercel, A. Vâlcu. Au mai jucat: Ostroveanu, Gulescu şi Cruceru. Vedeta echipei: –
A arbitrat bine Cristi Hoarcă, ajutat la linii de Roxana Glăvan şi Marian Filip (toţi din Rm. Vâlcea). Observator AJF: Nicu Croitoru (Tătărani).

Liderul, Olteţul Zătreni, a venit să demonstreze la Creţeni că este cea mai îndreptăţită echipă să promoveze în Divizia D. După rezultat înregistrat a reuşit să facă acest lucru, dar după aspectul jocului mai are multe de rezolvat pentru a putea face faţă saltului valoric. În faţa unei echipe, AS Creţeni, la care preşedintele Ion Spârleanu a încercat să îmbie tinereţea (Uţă, Ciucă, Iana) cu experienţa (Untaru, Giurcă, Ungureanu), cei din Zătreni au arătat o uşoară superioritate materializată pe tabela de scor graţie a două greşeli personale ale lui Ziber în minutele 18 şi 19 când au marcat Iordache şi Herăscu.Repriza a doua a debutat cu un gol pentru gazde marcat în min. 46 de Uţă, pentru ca după numai încă trei minute AS Creţeni, prin acelaşi Uţă, să restabilească egalitatea. Se părea că gruparea gazdă este capabilă să învingă liderul, dar o nouă greşeală individuală aduce echipa oaspete în avantaj. Era minutul 76 când portarul Duţu n-a reuşit să reţină mingea centrată în faţa porţii, şi P. Purcărea a marcat, iar cu doar patru minute înainte de final Cruceru a stabilit scorul meciului 2-4. Acest ultim gol s-a marcat după ce portarul gazdelor a degajat greşit, Iordache a recuperat, a intrat în careu şi a fost faultat, tot el executând penalty-ul just acordat. Duţu a respins, dar Cruceru a recepţionat mingea şi a înscris. După acest meci conducerile celor două echipe au la ce se gândi: Olteţul Zătreni pentru a găsi soluţii de ridicare a valorii lotului dacă tot vor la Divizia D, AS Creţeni pentru a găsi soluţii de întinerire eficientă a echipei.