Handbalistele lui Râşniţă, victorioase în Capitală

Pe data de 25 aprilie, în Capitală a avut loc partida din cadrul Diviziei A de handbal feminin, dintre CSM Bucureşti şi Naţional Rm. Vâlcea. Încă de la pauză fetele pregătite de antrenorul Lucian Râşniţă marcaseră 14 goluri, în timp ce bucureştencele doar 9. Până la finalul celei de-a doua reprize, diferenţa de scor devenise şi mai mare, întrucât handbalistele vâlcene conduceau cu 29-21. Luni, după închiderea ediţiei, elevele lui Lucian Râşniţă (care nu a făcut deplasarea cu echipa) au disputat un alt meci, la Sf. Gheorghe. Acum, sportivele Centrului Olimpic de Excelenţă aşteaptă următorul lor meci, ce se va desfăşura pe data de 3 mai, la Rm. Vâlcea, atunci când vor întâlni HCF Piatra Neamţ. (O.D.)