Inter Suteşti, dezlănţuită

Echipa antrenată de Alexandru Morariu a întâlnit week-end-ul trecut formaţia Victoria 2008 Lungeşti. Meciul disputat pe terenul celor de la Inter Suteşti a avut o primă repriză liniştită şi echilibrată, scorul la pauză fiind 2-1 pentru gazde, oaspeţii reuşind să înscrie doar golul de onoare. După reluarea partidei lucrurile s-au schimbat total, astfel că oaspeţii nu au mai reuşit să concretizeze nici o acţiune spre poarta adversă. Nu am putea spune acelaşi lucru şi despre Inter, care a marcat nu mai puţin de patru goluri în al doilea mitan. Noul scor de 6-1 s-a menţinut până la finalul minutelor de joc. Jucătorii de la Suteşti care au contribuit la obţinerea acestui rezultat sunt Udeanu (3), Burtilă (2) şi Hoară (1). „Despre echipă vreau să spun că a jucat foarte bine şi aş mai dori să menţionez că sunt foarte mulţumit de întreaga brigadă de arbitri de la acest meci. Oaspeţii nu au creat nici un fel de probleme, iar partida a fost dominată de noi de la început şi până la final”, a afirmat Alexandru Morariu. (O.D.)