Fairplay ca-n poveşti la Fârtăţeşti

Cerna Fârtăţeşti a pierdut week-end-ul trecut pe teren propriu în faţa celor de la Real Cernişoara. În prima jumătate a partidei, gruparea oaspeţilor a spart gheaţa atunci când Cristi Rachina a marcat pentru 1-0, scor ce s-a menţinut până la pauză. După ce a început a doua repriză, Real a înscris din nou, de această dată prin Marius Preda (2-0). Datorită faptului că echipa primarului Nicu Voicescu nu a concretizat nici o acţiune, scorul final al partidei a fost 0-2. „Aş vrea să remarc prestaţia foarte bună a portarului Leontin Crainea, care a fost o surpriză deosebit de plăcută pentru echipa noastră. Mai este de menţionat ospitalitatea cu care ne-au primit gazdele, pentru că de aşa ceva ai parte destul de rar.

A fost un meci desfăşurat în spirit total de fairplay, fără nici un fel de tensiuni. Aşteptăm partida cu Juventus Roeşti, aceea fiind cea mai importantă pentru noi. Băieţii sunt mobilizaţi pentru acel meci şi sperăm să obţinem o victorie”, ne-a declarat Nicu Anghel, delegatul celor de la Real Cernişoara. (O.D.)