Derbi local la Malaia

La finele săptămânii trecute, Foresta Malaia a întâlnit pe teren propriu echipa Lotru Voineasa. Gruparea gazdă a preluat conducerea în prima repriză, atunci când a marcat pentru 1-0, scor ce s-a menţinut până la pauză. În a doua jumătate a meciului, oaspeţii nu au mai avut parte de jocul echilibrat de la început. Astfel, în timp ce Foresta a marcat de încă trei ori, Lotru a reuşit să înscrie doar golul de onoare, duelul local finalizându-se cu scorul de 4-1. Cei patru jucători de la Malaia care au punctat sunt Florin Zerni, Irinel Popescu, Daniel Vangu şi Marian Năsui. „Am avut multe ocazii pe care le-am ratat, de 5-6 ori am rămas singuri cu portarul şi tot nu am marcat. Ţin minte că la un moment a fost o fază în care am dat trei la rând în bară.

În prima repriză eram doar într-un uşor avantaj, însă în a doua ne-am dezlănţuit. Este de menţionat prestaţia portarului Dragoş Păun, care a făcut o treabă foarte bună. În principiu toată echipa s-a remarcat. Nu a fost un meci perfect, dar a fost bun”, ne-a declarat Cosmin Popescu, delegatul celor de la Foresta Malaia. (O.D.)