CSM, victorie într-un amical cu Oltul Slatina

Pe o vreme nu tocmai propice pentru fotbal, CSM Rm. Vâlcea a disputat marţi, 28 februarie, un meci amical, la Osica, în compania formaţiei de Divizia C, Oltul Slatina, grupare pregătită de Gheorghe Ciurea. Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, însă în repriza secundă vâlcenii au izbutit să-şi adjudece victoria. Golurile elevilor antrenaţi de Adrian Furnică şi Cristian Lazăr au fost înscrise de Roşca şi Ciortan. Cu gândul la startului returului – care până la urmă s-a amânat –  tehnicienii vâlceni au încercat să găsească o formulă optimă de echipă. CSM a început cu Pampea, Stanca, Raicu, Balaci, Cumpănaşu, Cercel, Bolcu, Savu, Lepădatu, Murineanu, Ciortan şi Pena. Au mai intrat Rusandu, Mihalache (portari), Dumitru, Bier, Roşca, Lazăr, Câmpeanu. Acesta din urmă provine de la FC Naţional şi se află în probe la formaţia vâlceană, fiind în atenţia oficialilor vâlceni.