„Olarii” abordează partida din Treapt de pe locul 2 în Seria a III-a

Week-end-ul trecut, după etapa a 18-a din acest sezon, Flacăra Horezu a revenit pe locul 2 în Seria a III-a. „Olarii” au profitat de sincopa rivalei FC „U” Craiova, la FC Pucioasa, 2-2, după un meci cu doi eliminaţi în tabăra gazdă (în minutele 80 şi 95), în care gruparea finanţată de Adrian Mititelu a fost condusă cu 2-0 încă din primul sfert de oră al partidei. „Studenţii” din Bănie au reuşit să egaleze însă in extremis, pe final, printr-un gol înscris din penalti, în minutul 97!
Graţie victoriei de la Domneşti, horezenii au acumulat 37 de puncte şi se menţin la şase „lungimi” în spatele liderei incontestabile a ierarhiei, Turris-Oltul Tr. Măgurele. Echipa antrenată de Erik Lincar s-a impus lejer, week-end-ul trecut, tot în deplasare, la Atletic Bradu, cu scorul de 5-1. Aşa cum se cunoaşte, în primele două runde din retur, Adi Popa, Florin Matache & Co. au înregistrat două remize: 0-0, în deplasare, la Sporting Roşiori, şi 1-1, pe teren propriu, cu AFC Hermannstadt 2. „Ne bucură că am revenit pe locul 2! Aşa cum am mai spus, ne-am propus să acumulăm cât mai multe puncte şi să-i facem fericiţi pe suporteri noştri. Sperăm să fim cât mai sus în clasament la finalul sezonului”, a afirmat antrenorul-jucător al echipei din Treapt, Adi Popa. (N.C.)