Meci întrerupt în minutul 72 la Copăceni

După incidentul din debutul campionatului, care a făcut înconjurul judeţului, Cerna Copăceni a revenit pe calea cea bună. Jucătorii şi-au văzut de fotbal şi aşa au început să apară şi rezultatele pozitive. Au fost şi eşecuri, dar mai multe rezultate pozitive. Formaţia coordonată de Constantin Enea a ajuns la şase victorii. Mai are un punct obţinut dintr-o remiză. E pe locul 7, la mijlocul clasamentului, la şapte puncte distanţă de podium. Ultimul succes a fost şi cel mai convingător. Cerna a câştigat partida cu Montana Izvorul Rece cu scorul de 12-1 în condiţiile în care meciul s-a încheiat în minutul 72. Oaspeţii s-au ”accidentat” pe rând şi au rămas în efectiv incomplet, în doar şase jucători, astfel că arbitrul a fluierat sfârşitul jocului. Nimic nu prevestea un astfel de deznodământ. Gazdele au deschis scorul în minutul 18, dar două minute mai târziu s-au văzut egalate. După jumătatea primei reprize s-a rupt echilibrul, iar pe teren a existat o singură echipă. Pentru gruparea din Copăceni au punctat în acest meci: Ilie Marica, de patru ori, Ioan Gogioman şi Marian Buleteanu (autorii unor ”duble”), juniorii Ghiţescu şi Ştefan Barbu, Adrian Ioniţă şi Ilie Ruiu, din 11 metri. ”Mulţumim domnului primar Tironel Tâmplărescu pentru susţinere, consilierului Ilie Croitoru, Bebe Păduraru şi tuturor celor din Consiliul Local, care sprijină activitatea noastră” au transmis, la final oficialii echipei din Copăceni. (S.S.)