Acasă Liga III Liga a III-a

Liga a III-a

52
0

Seria I

Etapa a III-a

• Vineri, 6 septembrie:
Ozana Tg. Neamţ – Aerostar Bacău 1-2
CSM Bacău – Sporting Lieşti 1-0

• Sâmbătă, 7 septembrie:
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani 2 4-0
CSM Paşcani – CSM Focşani 0-2
”U” Dunărea de Jos – Ştiinţa Miroslava 2-2
Foresta Suceava – SC Oţelul Galaţi 3-0
Huşana Huşi – KSE Tg. Secuiesc 0-0
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 0-5

Clasament

  1. Bucovina Rădăuţi 3 3 0 0 7-0 9p.
  2. Aerostar Bacău 3 3 0 0 6-2 9p.
  3. Foresta Suceava 3 2 1 0 7-1 7p.
  4. Ceahlăul Piatra Neamţ 3 2 0 1 7-3 6p.
  5. CSM Focşani 2007 3 2 0 1 4-2 6p.
  6. Oţelul Galaţi 3 2 0 1 4-4 6p.
  7. Ştiinţa Miroslava 3 1 1 1 6-6 4p.
  8. Ozana Tg. Neamţ 3 1 1 1 3-3 4p.
  9. KSE Tg. Secuiesc 3 0 3 0 1-1 3p.
  10. Sporting Lieşti 3 1 0 2 2-5 3p.
  11. CSM Bacău 3 1 0 2 1-2 3p.
  12. Şomuz Fălticeni 3 1 0 2 1-6 3p.
  13. ”U” Dunărea de Jos 3 0 2 1 2-4 2p.
  14. Huşana Huşi 3 0 1 2 1-3 1p.
  15. FC Botoşani 2 3 0 1 2 2-8 1p.
  16. CSM Paşcani 3 0 0 3 3-7 0p.

Etapa a IV-a

• Vineri, 13 septembrie:
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi (Ora 17.00)
FC Botoşani 2 – CSM Paşcani (Ora 17.00)
Ozana Tg. Neamţ – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 14 septembrie:
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni (Ora 17.00)
KSE Tg. Secuiesc – CSM Bacău (Ora 17.00)
SC Oţelul Galaţi – Huşana Huşi (Ora 17.00)
Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava (Ora 17.00)
CSM Focşani 2007 – ”U” Dunărea de Jos (Ora 17.00)

Seria a II-a

Etapa a III-a

• Vineri, 6 septembrie:
FCSB 2 – Dacia Unirea Brăila 2-1
Înainte Modelu – CS Afumaţi 1-1

• Sâmbătă, 7 septembrie:
Metalul Buzău – CS Tunari 0-1
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca 0-1
Moştiştea Ulmu – CS Medgidia 4-1
Poseidon Limanu 2 Mai – Agricola Borcea
*) nu s-a disputat
SC Popeşti-Leordeni – Unirea Slobozia 0-0
CS Făurei – Axiopolis Cernavodă 3-0

Clasament

  1. SC Popeşti Leordeni 3 2 1 0 7-1 7p.
  2. Unirea Slobozia 3 2 1 0 6-1 7p.
  3. CS Afumaţi 3 2 1 0 4-1 7p.
  4. Metalul Buzău 3 2 0 1 8-2 6p.
  5. CS Tunari 3 2 0 1 4-3 6p.
  6. Viitorul Ianca 3 2 0 1 3-3 6p.
  7. FCSB 2 3 1 2 0 4-3 5p.
  8. Mostiştea Ulmu 3 1 1 1 6-4 4p.
  9. CS Medgidia 3 1 1 2 4-4 4p.
  10. CS Făurei 3 1 0 2 5-6 3p.
  11. Dacia Unirea Brăila 3 1 0 2 4-9 3p.
  12. Agricola Borcea 2 0 2 0 4-4 2p.
  13. Înainte Modelu 3 0 2 1 4-6 2p.
  14. Axiopolis Cernavodă 3 0 1 2 4-10 1p.
  15. Recolta Gheorghe Doja 3 0 0 3 2-7 0p.
  16. Poseidon Limanu-2 Mai 2 0 0 2 1-6 0p.

Etapa a IV-a

• Vineri, 13 septembrie:
Dacia Unirea Brăila – Mostiştea Ulmu (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 14 septembrie:
CS Tunari – Axiopolis Cernavodă (Ora 17.00)
Unirea Slobozia – CS Făurei (Ora 17.00)
CS Afumaţi – SC Popeşti-Leordeni (Ora 17.00)
Agricola Borcea – Înainte Modelu (Ora 17.00)
CS Medgidia – Poseidon Limanu – 2 Mai (Ora 17.00)
Viitorul Ianca – FCSB 2 (Ora 17.00)
Metalul Buzău – Recolta Gheorghe Doja (Ora 17.00)

Seria a III-a

Etapa a III-a

• Vineri, 6 septembrie:
CSM Slatina – AFC Astra 2 1-0
Flacăra Moreni – Tractorul Cetate 5-0
FC Voluntari 2 – Sporting Roşiori 5-1
”U” Craiova 2 – Olimpic Cetate Râşnov 1-3

• Sâmbătă, 7 septembrie:
FC Pucioasa – Progresul Spartac 0-0
CS Blejoi – Municipal Braşov 1-1
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 0-1
CS Baloteşti – Unirea Bascov 2-0

Clasament

  1. CSM Slatina 3 3 0 0 10-0 9p.
  2. FC Voluntari 2 3 2 1 0 10-5 7p.
  3. Progresul Spartac 3 2 1 0 5-0 7p.
  4. CSM Alexandria 3 2 1 0 3-0 7p.
  5. Vediţa Coloneşti 3 2 0 1 2-1 6p.
  6. Flacăra Moreni 3 1 1 1 6-2 4p.
  7. Olimpic Râşnov 3 1 1 1 5-4 4p.
  8. CS Baloteşti 3 1 1 1 3-3 4p.
  9. Municipal Braşov 3 1 1 1 2-4 4p.
  10. CS Blejoi 3 0 3 0 2-2 3p.
  11. Sporting Roşiori 3 1 0 2 2-6 3p.
  12. Unirea Bascov 3 0 2 1 5-7 2p.
  13. ”U” Craiova 2 3 0 2 1 4-6 2p.
  14. AFC Astra 2 3 0 1 2 1-3 1p.
  15. FC Pucioasa 3 0 1 2 0-3 1p.
  16. Tractorul Cetate 3 0 0 3 0-14 0p.

Etapa a IV-a

• Vineri, 13 septembrie:
AFC Astra 2 – Flacăra Moreni (Ora 17.00)
CSM Alexandria – CSM Slatina (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 14 septembrie:
Progresul Spartac – Unirea Bascov (Ora 17.00)
Olimpic Râşnov – CS Baloteşti (Ora 17.00)
Sporting Roşiori – ”U” Craiova 2 (Ora 17.00)
Tractorul Cetate – FC Voluntari 2 (Ora 17.00)
Municipal Braşov – Vediţa Coloneşti (Ora 17.00)
FC Pucioasa – CS Blejoi (Ora 17.00)

Seria a IV-a

Etapa a III-a

• Vineri, 6 septembrie:
CS Dumbrăviţa – Fortuna Becicherecu Mic 0-0
Şoimii Lipova – CS Hunedoara 1-0
ACSO Filiaşi – „U” Craiova 1948 SA 2-3

• Sâmbătă, 7 septembrie:
Progresul Pecica – ACS Poli Timişoara 3-2
Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş 2-1
Viitorul Dăeşti – LPS Cetate Deva 1-1
Naţional Sebiş – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Flacăra Horezu 1-1

Clasament

  1. Ghiroda şi Giarmata Vii 3 3 0 0 9-2 9p.
  2. Universitatea Craiova 3 3 0 0 6-3 9p.
  3. Viitorul Dăeşti 3 2 1 0 9-5 7p.
  4. Flacăra Horezu 3 2 1 0 5-1 7p.
  5. ACSO Filiaşi 3 2 0 1 7-5 6p.
  6. Fortuna Becicherecu Mic 3 1 2 0 3-1 5p.
  7. Progresul Pecica 3 1 1 1 4-5 4p.
  8. LPS Cetate Deva 3 1 1 1 3-6 4p.
  9. CS Hunedoara 3 1 0 2 6-7 3p.
  10. Şoimii Lipova 3 1 0 2 1-3 3p.
  11. Crişul Chişineu Criş 3 0 2 2 3-4 2p.
  12. CS Dumbrăviţa 3 0 2 1 2-3 2p.
  13. ACS Poli Timişoara 3 0 1 2 4-5 1p.
  14. Gilortul Tg. Cărbuneşti 3 0 1 2 3-6 1p.
  15. Gloria Lunca Teuz Cermei 3 0 1 2 4-8 1p.
  16. Naţional Sebiş 3 0 1 2 3-7 1p.

Etapa a IV-a

• Vineri, 13 septembrie:
LPS Cetate Deva – Naţional Sebiş (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 14 septembrie:
ACS Poli Timişoara – „U” Craiova 1948 SA (Ora 17.00)
Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi (Ora 17.00)
CS Hunedoara – Gilortul Tg. Cărbuneşti (Ora 17.00)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova (Ora 17.00)
Crişul Chişineu Criş – Viitorul Dăeşti (Ora 17.00)
Fortuna Becicherecu Mic – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 17.00)
Progresul Pecica – CS Dumbrăviţa (Ora 17.00)

Seria a V-a

Etapa a III-a

• Vineri, 6 septembrie:
Viitorul Şelimbăr – Unirea Dej 2-0
Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia 1-0
CSC Sânmartin – Sănătatea Cluj 3-0
CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1
Arieşul Turda – Luceafărul Oradea 0-1

• Sâmbătă, 7 septembrie:
Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău 1-0
Comuna Recea – Industria Galda 8-2
Metalurgistul Cugir – Minaur Baia Mare 1-1

Clasament

  1. Luceafărul Oradea 3 3 0 0 9-4 9p.
  2. Comuna Recea 3 2 1 0 11-4 7p.
  3. Viitorul Şelimbăr 3 2 1 0 6-3 7p.
  4. Arieşul Turda 3 2 0 1 3-2 6p.
  5. Avântul Reghin 3 1 2 0 3-2 5p.
  6. CFR Cluj 2 3 1 1 1 4-3 4p.
  7. CSC Sânmartin 3 1 1 1 9-9 4p.
  8. Unirea Dej 3 1 1 1 2-2 4p.
  9. Sănătatea Cluj 3 1 1 1 3-4 4p.
  10. Unirea Alba Iulia 3 1 0 2 5-3 3p.
  11. AFC Odorheiu Secuiesc 3 0 3 0 5-5 3p.
  12. Unu Fotbal Club Gloria 3 1 0 2 1-6 3p.
  13. Minaur Baia Mare 3 0 2 1 3-4 2p.
  14. Metalurgistul Cugir 3 0 2 1 2-3 2p.
  15. Industria Galda 3 0 0 3 2-11 0p.
  16. SCM Zalău 3 0 1 2 2-5 -5p.

Etapa a IV-a

• Vineri, 13 septembrie:
Unirea Dej – Minaur Baia Mare (Ora 17.00)
AFC Odorheiu Secuiesc – Arieşul Turda (Ora 17.00)
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2 (Ora 17.00)
Viitorul Şelimbăr – Unu Fotbal Club Gloria (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 14 septembrie:
Industria Galda – Metalurgistul Cugir (Ora 17.00)
Luceafărul Oradea – Comuna Recea (Ora 17.00)
Unirea Alba Iulia – CSC Sânmartin (Ora 17.00)
SCM Zalău – Avântul Reghin (Ora 17.00)