LIGA A II-A
Etapa a XXVII-a
• Vineri, 29 martie:
CS Mioveni – ASU Politehnica Timişoara 1-0 (1-0)
A marcat: A. Hergheligiu (26)
• Sâmbătă, 30 martie:
Academica Clinceni – Luceafărul Oradea 5-0 (2-0)
Au marcat: A. Răuţă (22), R. Ion (42), P. Paţurcă (70), A. Buziuc (73, 90+2)
ACS Poli Timişoara – CS Baloteşti 3-1 (1-1)
Au marcat: A. Bădăuţă (18 – pen., 90+4), L. Paramatti (89) / M. Vasile (45 – pen.)
Ripensia Timişoara – Pandurii Tg. Jiu 2-1 (1-0)
Au marcat: G. Stoi (10), A Dumiter (54) / G. Oiţă (77)
Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti 2-2 (1-1)
Au marcat: G. Konyeha (17), M. Diakite (90 – pen.) / C. Herea (42), R. Vîlceanu (56)
Daco-Getica Bucureşti – ACS Energeticianul 0-0
FC Argeş – Aerostar Bacău 2-1 (1-0)
Au marcat: A. Buleică (5), A. Nilă (88) / C. Vraciu (55 – pen.)
Farul Constanţa – Chindia Târgovişte 1-0 (0-0)
A marcat: G. Păun (79)
Petrolul Ploieşti – Universitatea Cluj 1-0 (1-0)
A marcat: R. Moldoveanu (29)
• Duminică, 31 martie:
UTA Arad – Sportul Snagov 3-1 (1-1)
Au marcat: P. Copaci (31), C. Rus (53 – pen.), A. Şeroni (79 – pen.) / D. Huiban (13)
Clasament
- Academica Clinceni 27 20 1 6 55-17 61p.
- Sportul Snagov 27 18 5 4 43-20 59p.
- „U” Cluj-Napoca 27 17 6 4 55-18 57p.
- Chindia Târgovişte 27 17 6 4 53-29 57p.
- Petrolul Ploieşti 27 17 5 5 49-23 56p.
- FC Argeş Piteşti 27 13 8 6 38-22 47p.
- CS Mioveni 27 12 6 9 39-29 42p.
- UTA Arad 27 11 5 11 40-38 38p.
- Ripensia Timişoara 27 9 8 10 32-36 35p.
- ACS Energeticianul 27 8 9 10 31-31 33p.
- Metaloglobus Bucureşti 27 9 6 12 25-48 33p.
- Pandurii Tg. Jiu 27 9 5 13 44-45 32p.
- Luceafărul Oradea 27 8 7 12 33-48 31p.
- ASU Poli Timişoara 27 8 6 13 22-27 30p.
- Daco-Getica Bucureşti 27 6 11 10 36-40 29p.
- Farul Constanţa 27 9 2 16 35-47 29p.
- Aerostar Bacău 27 7 5 15 39-52 26p.
- CS Baloteşti 27 6 4 17 24-51 22p.
- ACS Poli Timişoara 27 4 6 17 24-52 18p.
- Dacia Unirea Brăila 27 3 7 17 24-68 16p.
Etapa a XXVIII-a
• Vineri, 5 aprilie:
Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 6 aprilie:
Luceafărul Oradea – FC Argeş (Ora 11.00)
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti (Ora 11.00)
ACS Energeticianul – Farul Constanţa (Ora 11.00)
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
Pandurii Tg. Jiu – ACS Poli Timişoara (Ora 11.00)
CS Baloteşti – UTA Arad (Ora 11.00)
Universitatea Cluj – CS Mioveni (Ora 20.00)
• Duminică, 7 aprilie:
Sportul Snagov – Academica Clinceni (Ora 12.30)
Aerostar Bacău – Petrolul Ploieşti (Ora 15.00)