Liga IFotbal

Laurențiu Brănescu (Dinamo) a pierdut doar un meci în cantonamentul din Spania

În cele patru meciuri amicale disputate în cantonamentul din Spania, Dinamo București a înregistrat două victorii (1-0, cu Tianjin Teda – China și tot 1-0, cu Braunschweig – Germania) o remiză (0-0, Videoton, Ungaria) și un eșec (1-0, cu FC Zurich, Elveția). În cele patru meciuri, antrenorul  Ioan Andone i-a folosit, câte o repriză, pe portarii Laurențiu Brănescu și Penedo Cano. De precizat că, în singura înfrângere a „câinilor roșii”, cu echipa din Elveția, Laurențiu Brănescu nu a fost în poartă, deci, eșecul nu i se poate imputa, el fiind introdus abia în primul minut al reprizei secunde. Clubul din Ștefan cel Mare și-a încheiat cantonamentul duminică seara, când a revenit în țară. Pe Brănescu și coechipierii săi îi așteaptă un meci de foc, cu lidera Ligii I, FC Viitorul, pe teren propriu, pe 4 februarie. (L.C.)