FC Băbeni a învins cu 5-2 la Păușești

Săptămâna aceasta, FC Băbeni a disputat un nou meci în deplasare. De această dată, la Păușești Otăsău. Scorul a fost deschis de către gazde, care au jucat foarte bine în primele 25 de minute. Înainte de pauză, însă, FC Băbeni s-a remontat, a egalat în urma unei lovituri de la 11 metri, iar în a doua repriză s-a dezlănțuit pur și simplu, câștigând partida cu 5-2.

Acest rezultat confirmă faptul că antrenorul principal Iulian Dincă, președintele Emil Zaharioiu, Romeo Chelcea și ceilalți oameni de sport care au început să se implice la club își fac treaba foarte bine, iar perspectivele sunt promițătoare.

Meciul de fotbal de la Păușești a fost urmărit din tribună de primarii Bogdan Ștefan (Băbeni) și Cătălin Avan (Păușești), doi oameni atașați foarte mult se sport și care au sprijinit enorm cluburile de fotbal din localitățile lor. Pentru asta, tot respectul!