CS Şirineasa, înfrântă de FC Voluntari II (0-2), în ultimul meci al sezonului

Vineri, 27 mai, în ultimul meci pe care l-a disputat în actualul sezon al Ligii a III-a, CS Şirineasa a evoluat în deplasare, la FC Voluntari II. Partida s-a încheiat cu victoria trupei din Ilfov, cu scorul de 2-0 (după 1-0, la pauză). Pentru gruparea „satelit” a câştigătoarei Cupei României din acest an au punctat Giovanni Ureche (în minutul 19) şi Daniel Ene (90+2).
În ciuda înfrângerii, vâlcenii au avut o evoluţie bună şi doar ghinionul a făcut ca mingea să nu intre în poarta adversă în repriza secundă, la cele câteva ocazii pe care CS Şirineasa şi le-a creat. Din păcate, şi de această dată (cum s-a întâmplat şi în precedenta partidă din deplasare, de la Sporting Roşiori, 0-2), elevii lui Gabriel Mangalagiu au încasat cel de-al doilea gol chiar la ultima fază, pe un contraatac. Până la urmă, vâlcenii nu trebuie să fie însă nemulţumiţi de acest lucru, deoarece au câştigat la rândul lor patru puncte preţioase în prelungiri, în meciurile cu FCM Alexandria (2-1) şi Flacăra Moreni (1-1).
În duelul de la FC Voluntari II, pentru CS Şirineasa au evoluat următorii jucători: Iustin Teodorescu (Radu Cârstoiu) – Ioan Săraru (Adrian Tilioiu), Octavian Marinescu, Robert Tănăsie, Ştefan Răcăreanu, Gheorghiţă Constantinescu, Marinel Ciocotoiu, Alexandru Chiripuş, Raul Horumbă, Radu Georgescu (Darius Preda), Ion Marian. (N.C.)