Vântul, principalul adversar pentru Ştiinţa Laloşu

Ştiinţa Laloşu s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei lui Titi Ţăpîrlan, Zorile Scundu. Gazdele susţin că echipa adversă le-a pus prea puţine probleme şi că principalul adversar în acest meci a fost vântul puternic. Acesta i-a împiedicat în prima repriză pe băieţii din Laloşu să înscrie, astfel că s-a intrat la pauză cu scorul de 0-0. Gazdele nu admiteau altceva decât victoria pe teren propriu, aşa că în repriza secundă au făcut abstracţie de condiţiile meteo, au forţat şi până la urmă au reuşit, prin Lucian Bujor, să treacă în avantaj. Oaspeţii n-au mai avut forţa să revină, mai ales că la scurt timp după deschiderea golului, a picat şi a doua reuşită pentru formaţia din Laloşu, de 2-0, autor fiind acelaşi Lucian Bujor. Lucrurile au rămas neschimbate până la final.