Băbenarul Roman a dat gol Romani-ului

Echipa lui Eugen Roşu, FC Băbeni şi-a revenit repede după eşecul din etapa trecută când a pierdut şansa de a prelua şefia clasamentului. A reuşit să învingă acum, în ciuda condiţiilor grele de desfăşurare a meciului, la scor de neprezentare, cu 3-0, gruparea lui Mitică Drăgănescu, Forestierul Romani, penultima clasată a seriei a III-a. Diferenţa categorică consemnată duce cu gândul la faptul că gazdele, în speţă FC Băbeni, n-au întâmpinat nici o problemă în a se impune. N-a fost, însă, aşa. Elevii lui Roşu au reuşit să obţină cele trei puncte abia în repriza secundă. Primele 45 de minute s-au încheiat fără vreo modificare pe tabela de scor, la egalitate, 0-0.

Roman nu a fost de acord cu rezultatul de până atunci şi a înclinat balanţa în favoarea echipei sale dând gol echipei din Romani. Până la final Biculescu şi Năstase şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor echipei din Băbeni, astfel că Forestierul Romani a trebuit să se declare învinsă la scor de forfait.