Liga VFotbal

Violențe, la Liga a V-a! Meci întrerupt în minutul 90+3, la Voicești! Un jucător de la Mihăești, lovit de un spectator

Sâmbătă după-amiază s-au disputat trei meciuri la Liga a V-a. La unul dintre ele au fost incidente reprobabile. Este vorba despre partida dintre Viitorul Voicești și AS Mihăești. Gazdele au deschis scorul în minutul 6, prin Manea. Oaspeții au egalat la mijlocul reprizei, prin Laurențiu Popescu. Mihăeștenii au avut șansa de a trece în avantaj, dar au ratat o lovitură de pedeapsă. Ulterior, în minutul 57, au preluat conducerea. Darius Băiașu a marcat pentru 1-2. Trei minute mai târziu, însă, Voicești a restabilit echilibrul. Bogdan Drăguț a punctat pentru 2-2.

Cu un sfert de oră înainte de final, marcatorul primului gol al oaspeților, Laur Popescu, a primit al doilea galben. Gazdele au profitat de omul în plus. Manea, în minutul 82, a marcat pentru 3-2, iar Cristi Vătafu, în prelungiri, în minutul 90+2, părea să fi încheiat meciul la 4-2.

Un incident reprobabil s-a petrecut, însă, în minutul 90+3. Mihai Marian a intrat într-un clinci cu un adversar. L-a lovit cu piciorul în stomac. Un spectator a vrut să-l pedepsească. A intrat pe teren și a sărit asupra jucătorului de la Mihăești, lovindu-l cu ambele picioare în spate. După acest incident, spectatorul s-a făcut nevăzut. Arbitrul a fluierat sfârșitul jocului. Nu înainte de a-i acorda lui Mihai Marian cartonașul roșu pentru comportare violentă asupra adversarului și lui Bogdan Popa, de la Voicești, pentru injurii la adresa adversarului.