Un junior din Păuşeşti Otăsău, eficacitate maximă. A intrat 20 de minute şi a dat trei goluri

În partida cu Olteţul Alunu, profitând de situaţia adversarei şi de faptul că victoria nu mai putea fi pusă sub semnul întrebării, oficialii de la Păuşeşti Otăsău au oferit şansa şi tinerilor să joace. Printre cei care au intrat pe teren s-a regăsit şi Luis Motrună. Tânărul fotbalist în vârstă de 17 ani a fost eficient. A înscris la prima atingere de balon, după pasa lui Ilea. În 20 de minute, a punctat de trei ori, fiind felicitat şi încurajat de colegi şi antrenori. Partida s-a încheiat la scorul de 11-1 pentru FCPO.

”Felicitări echipei pentru jocul prestat cu Alunu! Pe lângă jucătorii cu ştate vechi la nivelului fotbalului judeţean, Fistogeanu,Filipoiu, Bîrlogeanu aş vrea să evidenţiez şi prestaţia juniorul nostru Luis Motrună, care a intrat în repriza a doua, a jucat aproximativ 20 de minute, timp în care a marcat trei goluri în acest meci de nivelul Ligii a IV-a. El şi Rareş Cristescu sunt din Păuşeşti şi au făcut parte din echipa de juniori a clubului în sezonul trecut. Au fost păstraţi în lotul echipei de seniori. Ne vom baza pe ei şi în viitor. Amândoi sunt talentaţi. Sperăm să se ţină de fotbal. Cu siguranţă vor progresa. Din păcate, din echipa de junior, doar ei au făcut pasul la seniori. Restul s-au lăsat după pauza provocată de pandemia de Coronavirus”, a precizat Iulică Toabeş, oficialul de la FCPO.