FotbalFără categorieLiga 6Clasamente

SUPERLIGA

Rezultatele etapei a XVIII-a

• Vineri, 4 martie:
Posada Perişani – Flacăra Horezu             1-2

• Sâmbătă, 5 martie:
Viitorul Dăeşti – Voinţa Orleşti            2-2
Minerul Ocnele Mari – CS Şirineasa            0-2
FC Băbeni – Cozia Călimăneşti            1-1
CS Mădulari – Minerul Costeşti            5-3
Unirea Tomşani – AS Mihăeşti            0-1
Chimia 2012 Rm. Vâlcea – CS Creţeni         4-2
Cavalerul Trac Cernişoara – Viitorul Valea Mare     4-0

Clasament

1. CS Şirineasa            18     15     2       1     60-  7     47p.
2. Cozia Călimăneşti            18     15     1       2     70-34     46p.
3. Flacăra Horezu            18     13     3       2     69-27     42p.
4. Cavalerul Trac Cernişoara    18     13     2       3     58-27     41p.
5. AS Mihăeşti            18     11     1       6     46-37     34p.
6. Posada Perişani            18     10     3       5     54-28     33p.
7. Viitorul Dăeşti            18       9     2       7     46-38     29p.
8. Unirea Tomşani            18       7     7       4     44-42     27p.
9. CS Mădulari            18       8     2       8     39-34     26p.
10. FC Băbeni                18       6     3       9     31-47     21p.
11. Viitorul Valea Mare        18       5     2     11     30-48     17p.
12. Minerul Costeşti            18       4     2     12     23-52     14p.
13. Minerul Ocnele Mari        18       4     1     13     18-48     13p.
14. Voinţa Orleşti            18       2     6     10     27-50     12p.
15. Chimia 2012 Rm. Vâlcea        18       2     2     14     28-59       8p.
16. CS Creţeni                18       0     2     16     17-82       2p.

Programul etapei a XIX-a

• Sâmbătă, 12 martie / Ora 11.00:
Flacăra Horezu – Unirea Tomşani            _-_
AS Mihăeşti – Viitorul Dăeşti            _-_
CS Şirineasa – FC Băbeni                _-_

• Sâmbătă, 12 martie / Ora 12.00:
Voinţa Orleşti – CS Mădulari                _-_
Cozia Călimăneşti – Cavalerul Trac Cernişoara    _-_

• Sâmbătă, 12 martie / Ora 16.00:
Minerul Costeşti – Chimia 2012 Rm. Vâlcea        _-_
CS Creţeni – Minerul Ocnele Mari             _-_
Viitorul Valea Mare – Posada Perişani         _-_

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button