Liga IIFotbal

Ștefan Pănoiu și Victor Dican și-au dat întâlnire la București

Miercuri, 27 ianuarie, la București, Rapid și Universitatea Cluj s-au întâlnit într-un joc de pregătire. Partida nu s-a disputat la ora stabilită inițial din cauza zăpezii. Organizatorii s-au chinuit zeci de minute să îndepărteze nămeții de pe teren. Până la urmă, meciul a început și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, care s-au impus cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Octavian Ursu, în minutul 51. Pe teren s-au aflat și trei vâlceni. Alex Dandea și Ștefan Pănoiu au jucat pentru Rapid, iar Victor Dican, pentru Universitatea Cluj. Dican a fost introdus în primul 11. La pauză, Costel Enache a schimbat garnitura. Dican a revenit rapid pe teren, fiind introdus în locul lui Gabi Tamaș, care a ieșit accidentat. (FOTO – www.liga2.prosport.ro)