SCM, meci de uitat cu Filiaşi. ”Municipalii” joacă marţi, pe 13, la Bradu

Vineri, 9 februarie, SCM Rm. Vâlcea a continuat seria meciurilor amicale la Craiova, cu o colegă de eşalon, ACSO Filiaşi. E un meci pe care ”municipalii” nu vor să şi-l amintească. S-a terminat la scorul de 6-0 pentru trupa doljeană. Era 5-0 în minutul 39. În tabăra vâlceană s-a resimţit din plin oboseala după perioada plină din ultima perioadă, cu câte două antrenamente pe zi. ACSO Filiaşi a avut şi şansă, însă nu sunt prea multe de comentat după un astfel de rezultat. Fost atacant la Horezu şi Dăeşti, Alex Cioablă a marcat de două ori pentru Filiaşi (primul şi ultimul gol, din minutul 64). Vulpe a realizat hattrick-ul. A mai înscris şi Petre. ACSO Filiaşi a mizat, în acest meci, pe: Găgeatu – Scuturoiu, Dina, Dobre, Calu, Stăiculescu, Duriţă, Petre, Vîlcică, Vulpe şi Cioablă. Au mai intrat: Afrim, A. Popa, Mituleţu, Guţă, Foresti, Popa, Oprea, Vulpie, Crăciun şi Rogoveanu. SCM a mizat pe: Gherguş – Sîrbu, Bărbuţi, Lăzărescu, Orbişor, Popescu, Geantă, Neagu, Turcu, Ivan, Ceapă. Au mai jucat: Dumitru, Butuşină, Georgescu, Ionescu, Lazăr, Diaconescu, Săraru, Tilioiu, Butuşină.
Gabi Mangalagiu mai are stabilite teste pentru elevii săi cu alte şase adversare. Următorul joc va fi marţi, pe 13. SCM va juca la Bradu cu Speed Academy Piteşti. O zi mai târziu, miercuri, 14 februarie, întâlneşte Viitorul Dăeşti, la Fedeleşoiu (probabil de la ora 10.00), apoi vineri, 16 februarie, va da piept cu CS Mioveni (Liga a II-a), în deplasare. Pe 21 februarie, în Bănie, trupa de Liga a III-a din Zăvoi va înfrunta Universitatea Craiova 2, pe 28 februarie, la Câmpulung, vicelidera din Seria a VI-a are amical cu ARO, iar ultimul joc înainte de reluarea campionatului va fi pe 2 martie, la Pucioasa.