Răsturnare incredibilă de scor la Diculeşti

* echipa primarului Briceag a pierdut surprinzător un meci pe care, până în minutul 87, atunci când conducea cu 2-1, l-a avut în mână

Chiar dacă scorul final nu evidenţiază acest lucru, Cozia Călimăneşti s-a impus greu în deplasarea de la Diculeşti, acolo unde a înfruntat o trupă, Viitorul Valea Mare, care şi-a vândut foarte scump pielea. Jucătorilor pregătiţi de Gabriel Mangalagiu le-a trecut din nou glonţul pe la ureche, fiind conduşi, în minutul 87, cu 2-1. Călimăneştenii s-au trezit însă la timp şi au restabilit egalitatea, iar apoi, profitând de degringolada şi de dezamăgirea din tabăra gazdelor, au mai înscris de alte două ori şi au pecetluit soarta partidei. „A fost un meci extrem de greu, am avut în faţă o echipă foarte ambiţioasă, dar cred că la final experienţa şi-a spus cuvântul”, a descris Mangalagiu desfăşurarea partidei cu Viitorul Valea Mare.