Rapid Voiceşti – Victoria Ştefăneşti 8-1

Formaţia primarului Vătafu a spulberat „lanterna roşie”

Deşi a ratat şansa de a se bate pentru promovarea în elita fotbalului judeţean, Rapid Voiceşti continuă să fie o echipă de temut în seria a II-a a Ligii a V-a. Iar de acest lucru s-a convins şi ultima clasată, Victoria Ştefăneşti, care n-a avut nici o şansă în faţa formaţiei primarului Florin Vătafu. Rapidiştii au început meciul în forţă, astfel că după aproximativ 40 de minute de joc aveau deja un avantaj de patru goluri. Oaspeţii au redus din handicap pe final de primă repriză (4-1), dar au pierdut şi un jucător, unul dintre „veterani”, eliminat pentru injurii. În aceste condiţii, gazdele au zburdat pe teren şi în repriza secundă, când au mai punctat de alte patru ori, astfel că la final s-a consemnat un succes răsunător: 8-1. Cu ocazia acestui meci, Cristian Vătafu, fiul primarului din Voiceşti, şi-a putut consolida poziţia de lider în clasamentul golgheterilor de la Rapid, punctând în duelul cu „lanterna roşie” a clasamentului de patru ori. A ajuns astfel la şapte goluri în 11 meciuri jucate. Altfel, pe tabela de marcaj şi-au mai înscris, de asemenea, numele, jucătorii: Cosmin Jiboteanu, Ovidiu Moroşan, Alexandru Ţonoiu şi Viorel Neacşu (a nu se confunda cu vicepreşedintele AJF!). (S.S.)