”Municipalii”, învinși la limită, în Bănie. Un uruguayan a evoluat pentru trupa din Zăvoi

SCM Rm. Vâlcea a jucat miercuri, 21 februarie, în Bănie. A înfruntat Universitatea Craiova 2. Partida s-a terminat favorabil gazdelor. Craiova a deschis scorul în minutul 17. Ivan a egalat în minutul 26. ”Satelitul” s-a desprins la 3-1. ”Municipalii” au redus din diferență prin Geantă, dar nu au mai reușit și golul 3. Partida s-a încheiat la scorul de 3-2. Au jucat pentru SCM, din start: Gherguș – Sîrbu, Diaconescu, Pablo, Lazăr, Trașcă, Popescu, Pîrvu, Neagu, Geantă, Ivan. Lotul este numeros. Au fost făcute toate schimbările. Pablo Suarez este un jucător uruguayan, în vârstă de 21 de ani. În câteva zile staff-ul tehnic va lua o decizie și în privința sa. SCM va mai juca două amicale. Următorul va fi pe 28 februarie, de la ora 12.00, la Dragoslavele, cu ARO Câmpulung.