”Municipalii”, învinşi la Dragoslavele! Ultimul amical pentru trupa de Liga a III-a din Zăvoi vineri, 1 martie

La mijlocul acestei săptămâni, SCM Rm. Vâlcea a avut meci la Dragoslavele (judeţul Argeş). Formaţia de Liga a III-a vâlceană, a întâlnit, pe sinteticul din localitate, ARO Câmpulung, formaţie aflată pe locul 8 în Seria a IV-a din Liga a III-a. A fost un antrenament bun pentru elevii lui Gabi Mangalagiu, dar un rezultat negativ. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-2. Au deschis scorul rapid, în minutul 4, prin Girgore. SCM a egalat cinci minute mai târziu, prin Ivan. Florescu a marcat pentru 2-1, rezultat înregistrat şi la pauză. În partea secundă, Şerban a înscris cu capul pentru 3-1. Iordache, din tabăra oaspeţilor, a marcat ultimul, pentru 3-2. În primul 11 al Vâlcii pentru acest duel s-au aflat: David Dumitru – Lazăr, Bărbuţi, Diaconescu, Sîrbu, Traşcă, Ov. Popescu, Neagu, Pîrvu, Geantă, Ivan. În afara acestora, staff-ul tehnic al grupării de la poalele Capelei i-a mai avut la dispoziţie pe: Lăzărescu, Orbişor, Iordache, Ionescu, Tilioiu, Gherguş, I. Săraru, L. Săraru, Roşianu, Turcu, Simeanu, Cruceru. Vineri, 1 martie, Dede Traşcă şi colegii săi vor disputa ultimul joc de verificare din pauza competiţională, în deplasare, la Pucioasa, contra echipei locale, aflată pe locul 5 în Seria a IV-a din cel de-al treilea eşalon. La finele săptămânii viitoare, SCM Rm. Vâlcea va disputa primul meci oficial din 2024, în deplasare, cu Petrolul Potcoava.