Meci de 24 de minute pe stadionul Brothers!

Cu lotul decimat de suspendări și fără posibilitatea de a juca pe teren propriu, Unirea Tomșani a fost nevoită să dispute partida de duminică, 8 mai, cu cea de-a treia clasată, Sparta Rm. Vâlcea, pe stadionul acesteia. Marian Hera a reușit să strângă doar 10 jucători. Având în vedere circumstanțele, nici Sparta nu a apelat la cel mai bun 11. Cu toate acestea, scorul a început să capete proporții din primele minute. Arbitrul a fluierat sfârșitul jocului după doar 24 de minute. Tomșani a rămas descompletată, în doar șase jucători. Sparta marcase deja de patru ori. ”Dică” Popa a realizat ”dubla”. Darius Preda și Vlad Roșianu au mai punctat pentru formația considerată oaspete. Meciul se va omologa cu scorul de 4-0 în favoarea râmnicenilor.

Pentru Sparta urmează două meciuri de foc, miercuri, la Călimănești, cu Cozia, în Cupă și sâmbătă, acasă, cu Mădulari, în ante-penultima etapă a Ligii a IV-a.