Maxim de puncte după trei etape pentru Flacăra Horezu

* formaţia pregătită de Vicenţiu Marinescu a reuşit să se impună şi cu FC Băbeni, astfel ajungând la 9 puncte în trei meciuri

Flacăra pare de neoprit în acest retur. A câştigat partida cu Lotru Brezoi, apoi pe cea de la Drăgăşani, cu Voinţa Orleşti, iar acum s-a impus şi în faţa celor de la FC Băbeni. Legat de acest meci, singura noutate o reprezintă faptul că de această dată n-a mai înscris golgheterul Robert Gherghe. Cei care au adus victoria formaţiei horezene au fost, însă, tot fotbalişti dintre cei care au venit la Flacăra în pauza de iarnă. Este vorba despre Gelu Voica, jucător care a deschis scorul în partida cu FC Băbeni în ultimul minut al primei reprize, dar şi despre Adi Glăvan sau Răzvan Milosteanu. Glăvan a majorat avantajul la 2-0, Milosteanu a dus scorul la 3-0, apoi oaspeţii au redus din handicap prin Şerban (3-1), tabela fiind închisă la scorul de 4-1 de acelaşi Milosteanu. Astfel, Flacăra a ajuns la cel de-al treilea meci consecutiv fără să fi pierdut vreun punct. „Avem acum în echipă jucători care au evoluat de la Divizia C până la Divizia A. Experienţa este cea care face diferenţa”, a spus Vicenţiu Marinescu, antrenorul Flacărei, referitor la situaţia de acum a echipei, comparată cu cea din turul campionatului. (S.S.)