Mateeşti a învins FCPO! La juniori

Ziua de duminică, 17 martie, a fost perfectă pentru Viitorul Mateeşti şi primarul Cosmin Anghelescu. După ce seniorii au învins in-extremis, în minutul 90, Foresta Malaia, şi juniorii s-au bucurat de succes. Mateeştenii au câştigat cu 5-3 (3-1 la pauză) confruntarea cu FC Păuşeşti Otăsău, din campionatul judeţean de A1 (Under 19). Au marcat pentru gazde: Daniel Caragel (de două ori), Lorenţo Stoica, Ştefan Tomoiu şi Andrei Coconu. S-a evidenţiat şi portarul Cosmin Petria. Puiu, considerat un junior de perspectivă, creşte de la meci la meci. În week-end, a fost prima etapă din 2024 din campionatul Under 19. Viitorul Mateeşti e pe locul 5. În runda viitoare va da piept, în deplasare, cu Păstorul Vaideeni.