Acasă Liga V Liga a V-a / Sezon 2021-2022

Liga a V-a / Sezon 2021-2022

217
0

Etapa 9

• Sâmbătă, 27 noiembrie:
Atletic Drăgăşani – Oltul Drăgoeşti         0-0
Sporting Galicea – AS Bărbăteşti            6-0

• Duminică, 28 noiembrie:
Viitorul Voiceşti – Inter Lăpuşata            1-1
AS Buneşti – Viitorul Mateeşti                5-3
CSC Orleşti – AS Mihăeşti                      1-2
CS Guşoeni – CS Şuşani                        2-2
AS Şirineasa 2019 – Victoria Frânceşti    4-0
Alutus Sălătrucel – Oltul Ioneşti             3-0

Clasament

1. SPORTING Galicea              9 8 0 1 43-19    24p
2. CS Guşoeni                        9 6 1 2 21-16    19p
3. AS Mihăeşti                        9 5 3 1 18-8     18p
4. CS Şuşani                          9 5 2 2 20-16   17p
5. VIITORUL Mateeşti              9 4 1 4 21-16   13p
6. ATLETIC Drăgăşani             9 3 4 2 15-12    13p
7. OLTUL Ioneşti                     9 4 1 4 16-20   13p
8. OLTUL Drăgoeşti                 9 3 3 3 11-10   12p
9. AS Bărbăteşti                     9 3 3 3 7-15     12p
10. AS Şirineasa 2019            9 3 2 4 20-17    11p
11. VIITORUL Voiceşti             9 2 5 2 17-16   11p
12. CSC Orleşti                      9 3 1 5 20-17    10p
13. ALUTUS Sălătrucel            9 3 0 6 17-24    10p
14. INTER Lăpuşata                9 1 2 6 14-18     8p
15. VICTORIA Frânceşti           9 1 2 6 9-29      5p
16. AS Buneşti                       9 1 1 7 15-31     4p

Etapa 10

• Sâmbătă, 4 decembrie:
Atletic Drăgăşani – Alutus Sălătrucel          (Ora 14.00)
AS Bărbăteşti – Oltul Ioneşti                     (Ora 14.00)

• Duminică, 5 decembrie:
Viitorul Mateeşti – Viitorul Voiceşti            (Ora 11.00)
AS Mihăeşti – AS Buneşti                         (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – CSC Orleşti                    (Ora 11.00)
Victoria Frânceşti – CS Guşoeni                (Ora 11.00)
CS Şuşani – Sporting Galicea                   (Ora 11.00)
Inter Lăpuşata – AS Şirineasa 2019          (Ora 14.00)
*) datele şi orele de disputare ale partidelor pot suferi modificări