LIGA A V-A
SERIA NORD
Rezultatele etapei a XVI-a
• Duminică, 13 martie:
Rapid Stoeneşti – Cerna Copăceni 3-6
Tineretul Surpatele – Olteţul Alunu 1-3
AS Bărbăteşti – ALX Port Vale Mateeşti 3-1
Măgura Slătioara – Montana Izv. Rece 6-1
Păstorul Vaideeni – Oltul Dăeşti 10-2
AS Oteşani – Forestierul Romani 4-0
Progresul Berbeşti – Expert Paints Căzăneşti 7-1
AS Căzăneşti – A stat
Prim Stroeşti – A stat
Clasament
1. AS Bărbăteşti 14 12 2 0 67-14 38p.
2. Păstorul Vaideeni 15 11 1 3 59-23 34p.
3. ALX Port Vale Mateeşti 14 9 2 3 67-30 29p.
4. Oltul Dăeşti 14 9 2 3 50-41 29p.
5. Progresul Berbeşti 15 9 1 5 56-38 28p.
6. Măgura Slătioara 14 8 2 4 46-27 26p.
7. AS Oteşani 14 8 1 5 57-42 25p.
8. Forestierul Romani 14 7 2 5 36-25 23p.
9. Cerna Copăceni 14 5 2 7 34-52 17p.
10. Prim Stroeşti 14 5 1 8 31-40 16p.
11. Rapid Stoeneşti 14 4 3 7 37-47 15p.
12. Montana Izvoru Rece 14 4 1 9 33-53 13p.
13. Olteţul Alunu 14 4 0 10 30-56 12p.
14. Expert Paints Căzăneşti 14 4 0 10 17-44 12p.
15. Tineretul Surpatele 14 2 1 11 28-74 7p.
16. AS Căzăneşti 14 1 1 12 28-70 4p.
*) echipa Saldi Cernişoara a fost exclusă din campionat după etapa a VIII-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Programul etapei a XVII-a (ultima din tur)
• Sâmbătă, 19 martie / Ora 16.00:
Oltul Dăeşti – AS Oteşani _-_
Forestierul Romani – Rapid Stoeneşti _-_
Olteţul Alunu – Măgura Slătioara _-_
Expert Paints Căzăneşti – Tineretul Surpatele _-_
Montana Izv. Rece – AS Bărbăteşti _-_
ALX Port Vale Mateeşti – Prim Stroeşti _-_
• Duminică, 20 martie / Ora 16.00:
Cerna Copăceni – AS Căzăneşti _-_
Stă – Progresul Berbeşti
Stă – Păstorul Vaideeni
LIGA A V-A / SERIA SUD
Rezultatele etapei a XVI-a (prima din retur)
• Sâmbătă, 12 martie:
Luceafărul Pesceana – Rapid Voiceşti 3-1
Oltul Ioneşti – Recolta Laloşu 0-5
Şoimii Glăvile – Olteţul 2014 Bălceşti 5-5
Zorile Scundu – AS Lungeşti 2-2
Ştiinţa Grădiştea – CS Şuşani 1-2
Damila Măciuca – FC Băbeni II 0-1
Sporting Galicea – Olteţul Zătreni 1-1
• Duminică, 13 martie:
Utd Drăgăşani – CS Guşoeni 1-1
Clasament
1. Sporting Galicea 16 13 3 0 48-10 42p.
2. FC Băbeni II 16 12 0 4 31-26 36p.
3. Utd Drăgăşani 16 10 4 2 62-29 34p.
4. Olteţul 2014 Bălceşti 16 10 2 4 56-29 32p.
5. Recolta Laloşu 16 10 1 5 41-25 31p.
6. Rapid Voiceşti 16 9 1 6 54-36 28p.
7. Ştiinţa Grădiştea 16 8 3 5 35-27 27p.
8. CS Guşoeni 16 6 4 6 39-37 22p.
9. Olteţul Zătreni 16 6 4 6 30-31 22p.
10. Luceafărul Pesceana 16 5 2 9 25-34 17p.
11. CS Şuşani 16 5 2 9 32-43 17p.
12. Şoimii Glăvile 16 4 4 8 34-42 16p.
13. Zorile Scundu 16 2 6 8 25-54 12p.
14. Oltul Ioneşti 16 3 3 10 20-52 12p.
15. Damila Măciuca 16 3 2 11 30-45 11p.
16. AS Lungeşti 16 0 3 13 20-63 2p.
Programul etapei a XVII-a
• Duminică, 20 martie / Ora 12.00:
Rapid Voiceşti – Oltul Ioneşti _-_
Recolta Laloşu – Şoimii Glăvile _-_
AS Lungeşti – Ştiinţa Grădiştea _-_
CS Şuşani – Utd Drăgăşani _-_
CS Guşoeni – Damila Măciuca _-_
FC Băbeni II – Sporting Galicea _-_
• Duminică, 20 martie / Ora 14.00:
Olteţul Zătreni – Luceafărul Pesceana _-_
• Duminică, 20 martie / Ora 16.00:
Olteţul 2014 Bălceşti – Zorile Scundu _-_