Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a III-a

Liga a III-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 27-a: Vineri – 30 aprilie

FCM Alexandria – Ghecon Lăpuşata  4-0
CS Vişina Nouă – Prometeu Craiova   1-0
Oltchim Rm. Vâlcea – ALRO Slatina  0-1
Ralbex Turcineşti – Minerul Mătăsari  1-0
Minerul Motru – Primavera Craiova   3-0
CS Albota – FC Argeş II *)    3-1
Progresul Corabia – FCM Târgovişte *)  0-1
Triumf Bârca – Juventus Bascov **)   3-0
Armata Craiova – FC Caracal **)   0-3
*) s-a disputat sâmbătă, 1 mai
**) meciuri neprogramate

Clasament

  1. ALRO Slatina  27     17       8       2     61-23     59p. (+20)
  2. FCM Târgovişte  27     18       4       5     39-17     58p. (+19)
  3. Triumf Bârca  27     15       4       8     43-26     49p. (+10)
  4. FC Oltchim  27     14       4       9     42-41     46p. (  +7)
  5. CS Vişina Nouă  27     14       3     10     35-22     45p. (  +3)
  6. Prometeu Craiova  27     10     10       7     34-24     40p. (  +1)
  7. FC Argeş II  27     12       4     11     41-40     40p. (  +1)
  8. Minerul Mătăsari  27     12       3     12     30-28     39p. (  –3)
  9. FCM Alexandria  27     10       8       9     29-27     38p. (  –4)
10. FC Caracal  27     11       5     11     33-33     38p. (  –1)
11. Ralbex Turcineşti  27     10       7     10     37-34     37p. (  –5)
12. CS Albota   27       9       8     10     28-32     35p. (  –7)
13. Minerul Motru  27     10       3     14     63-56     33p. (  –9)
14. Progresul Corabia  27     10       3     14     44-46     33p. (  –9)
15. Armata Craiova *) 27       8       8     11     32-35     32p. (–10)
16. Ghecon Lăpuşata  27       9       5     13     32-38     32p. (  –7)
17. Primavera Craiova 27       5       3     19     32-53     18p. (–24)
18. Juventus Bascov *) 27       3       2     22     13-91     11p. (–28)
*) Armata Craiova şi Juventus Bascov s-au retras din campionat şi vor pierde toate meciurile din retur cu 3-0

Programul etapei a 28-a: Vineri – 6 mai

FC Argeş II – CS Vişina Nouă   _-_
Prometeu Craiova – FCM Alexandria  _-_
FC Oltchim Rm. Vâlcea – Triumf Bârca  _-_
Ghecon Lăpuşata – Progresul Corabia  _-_
ALRO Slatina – CS Primavera   _-_
Minerul Mătăsari – Minerul Motru   _-_
FC Caracal – Ralbex Turcineşti   _-_
Juventus Bascov – CS Albota *)   0-3
FCM Târgovişte – Armata Craiova *)  3-0
*) meciuri neprogramate

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button