Acasă Clasamente LIGA A II-A

LIGA A II-A

21
0

Etapa a XXVIII-a

• Vineri, 5 aprilie:
Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila 3-0 (0-0)
Au marcat: M. Leca (52), D. Florea (56), C. Cherchez (62 – pen.)

• Sâmbătă, 6 aprilie:
Luceafărul Oradea – FC Argeş 1-2 (0-0)
Au marcat: F. Yabre (68) / C. Barbu (62), V. Buhăescu (81)
ACS Energeticianul – Farul Constanţa 0-1 (0-0)
A marcat: G. Păun (75)
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara 1-1 (1-0)
Au marcat: M. Potecea (40) / A. Popovici (75)
Pandurii Tg. Jiu – ACS Poli Timişoara 1-1 (1-0)
Au marcat: A. Blejdea (6) / I. Ţîgîrlaş (77)
CS Baloteşti – UTA Arad 1-3 (0-1)
Au marcat: Cocîrlă (80) / C. Rus (29), P. Copaci (71), B. Kanda (87)
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti 1-1 (0-0)
Au marcat: I. Mera (84) / P. Nsiah (64 – pen.)
Universitatea Cluj – CS Mioveni 1-2 (0-0)
Au marcat: C. Gavra (90) / I. Rădescu (67), V. Balint (82 – pen.)

• Duminică, 7 aprilie:
Sportul Snagov – Academica Clinceni 0-2 (0-1)
Au marcat: R. Ion (43), B. Barbu (54)
Aerostar Bacău – Petrolul Ploieşti 0-2 (0-2)
Au marcat: A. Saim (30), D. Buşca (38)

Clasament

  1. Academica Clinceni 28 21 1 6 57-17 64p.
  2. Chindia Târgovişte 28 18 6 4 56-29 60p.
  3. Petrolul Ploieşti 28 18 5 5 51-23 59p.
  4. Sportul Snagov 28 18 5 5 43-22 59p.
  5. „U” Cluj-Napoca 28 17 6 5 56-20 57p.
  6. FC Argeş Piteşti 28 14 8 6 40-23 50p.
  7. CS Mioveni 28 13 6 9 41-30 45p.
  8. UTA Arad 28 12 5 11 43-39 41p.
  9. Ripensia Timişoara 28 9 9 10 33-37 36p.
  10. Metaloglobus Bucureşti 28 9 7 12 26-49 34p.
  11. Pandurii Tg. Jiu 28 9 6 13 45-46 33p.
  12. ACS Energeticianul 28 8 9 11 31-32 33p.
  13. Farul Constanţa 28 10 2 16 36-47 32p.
  14. ASU Poli Timişoara 28 8 7 13 23-28 31p.
  15. Luceafărul Oradea 28 8 7 13 34-50 31p.
  16. Daco-Getica Bucureşti 28 6 12 10 37-41 30p.
  17. Aerostar Bacău 28 7 5 16 39-54 26p.
  18. CS Baloteşti 28 6 4 18 25-54 22p.
  19. ACS Poli Timişoara 28 4 7 17 25-53 19p.
  20. Dacia Unirea Brăila 28 3 7 18 24-71 16p.

Etapa a XXIX-a

• Marţi, 9 aprilie:
Daco-Getica Bucureşti – Universitatea Cluj (Ora 17.30)

• Miercuri, 10 aprilie:
Academica Clinceni – CS Baloteşti (Ora 12.00)
ACS Poli Timişoara – Metaloglobus Bucureşti (Ora 15.00)
Sportul Snagov – Luceafărul Oradea (Ora 17.00)
CS Mioveni – Aerostar Bacău (Ora 17.00)
Farul Constanţa – ASU Politehnica Timişoara (Ora 17.00)
Dacia Unirea Brăila – ACS Energeticianul (Ora 17.00)
UTA Arad – Pandurii Tg. Jiu (Ora 17.00)
Petrolul Ploieşti – FC Argeş (Ora 19.00)

• Joi, 11 aprilie:
Ripensia Timişoara – Chindia Târgovişte (Ora 17.30)