FotbalFără categorieLiga IIClasamente

LIGA A II-A

SERIA I

Rezultat din etapa a XXII-a

• Marţi, 15 martie:
Farul Constanţa – SC Bacău                1-2 (0-0)
Au marcat: Adrian Pătulea (51, penalti) / Cătălin Vraciu (65), Alexandru Corban (66)

Programul etapei a XXIII-a

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 11.00:
ACS Berceni – CS Baloteşti                _-_
Oţelul Galaţi – Farul Constanţa            _-_
SC Bacău – Ceahlăul Piatra Neamţ            _-_
Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni        _-_
Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi            _-_

• Duminică, 20 martie / Ora 11.00:
Rapid CFR Suceava – Rapid Bucureşti        _-_
Bucovina Pojorâta – Stă

Clasament

1. Rapid Bucureşti        20     14   4     2     34-  8     46p.
2. Dunărea Călăraşi        20     12   6     2     41-11     42p.
3. Dacia Unirea Brăila    20     11   5     4     27-17     38p.
4. Academica Clinceni     20     11   3     6     35-20     36p.
5. Farul Constanţa        20       9   5     6     33-26     32p.
6. SC Bacău            21     10   2     9     24-23     32p.
7. ACS Berceni        20       8   5     7     26-28     29p.
8. Gloria Buzău        20       8   3     9     21-32     27p.
9. Rapid CFR Suceava    21       6   6     9     20-28     24p.
10. CS Baloteşti        20       5   6     9     18-25     21p.
11. Bucovina Pojorâta        21       3   7   11     26-42     16p.
12. Oţelul Galaţi        21       3   3   15     10-32     12p.
13. Ceahlăul Piatra Neamţ    20       2   5   13     11-34     11p.
*) echipa FCM Dorohoi a fost exclusă din campionat

Programul etapei a XXIV-a

• Miercuri, 23 martie / Ora 15.00:
CS Baloteşti – Gloria Buzău                _-_
Farul Constanţa – ACS Berceni            _-_
Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi        _-_
Academica Clinceni – Bucovina Pojorâta        _-_
Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila        _-_
Rapid Bucureşti – SC Bacău                _-_
Stă – Rapid Suceava

LIGA A II-A / SERIA A II-A

Programul etapei a XXIII-a

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 11.00:
CS Mioveni – FC Braşov                _-_
„U” Cluj-Napoca – FCM Baia Mare            _-_
Unirea Tărlungeni – Metalul Reşiţa            _-_
Şoimii Pâncota – Chindia Târgovişte            _-_

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 13.00:
Olimpia Satu Mare – CSM Rm. Vâlcea        _-_
Gaz Metan Mediaş – FC Caransebeş *)        3-0
*) neprogramat
UTA Bătrâna Doamnă Arad – FC Bihor Oradea *)    3-0
*) neprogramat

Clasament

1. Chindia Târgovişte        22     14   2     6     44-18     44p.
2. Gaz Metan Mediaş        22     13   4     5     30-18     43p.
3. UTA Bătrâna Doamnă Arad    22     12   6     4     41-24     42p.
4. CS Mioveni            22     11   6     5     34-16     39p.
5. CSM Rm. Vâlcea            22     11   6     5     36-20     39p.
6. FCM Baia Mare            22     11   6     5     30-14     39p.
7. FC Braşov                22       9   8     5     41-24     35p.
8. Şoimii Pâncota            22       9   7     6     29-22     34p.
9. „U” Cluj-Napoca            22       9   5     8     21-15     32p.
10. Olimpia Satu Mare        22       7   6     9     30-30     27p.
11. Unirea Tărlungeni            22       2   9   11     21-31     18p.
12. FC Bihor Oradea *)        22       4   1   17     10-49     13p.
13. Metalul Reşiţa **)            22       3   1   18     18-67     –5p.
14. FC Caransebeş ***)         22       3   1   18     11-54     –78p.
*) echipa FC Bihor Oradea a fost exclusă din campionat de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către un fost jucător
**) echipa Metalul Reşiţa este penalizată cu 3 puncte, după ce jucătorii au refuzat să intre pe teren în meciul cu Olimpia Satu Mare, din etapa a 15-a
**) echipa Metalul Reşiţa mai este penalizată şi cu 12 puncte de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către foştii jucători
***) echipa FC Caransebeş este penalizată şi cu 88 puncte de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către foştii jucători
NOTĂ: Echipele FC Bihor Oradea şi FC Caransebeş au fost excluse din campionat după etapa a XVIII-a şi vor pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0

Programul etapei a XXIV-a

• Marţi, 22 martie / Ora 19.00:
FC Braşov – Olimpia Satu Mare            _-_

• Miercuri, 23 martie / Ora 15.00:
CSM Rm. Vâlcea – Şoimii Pâncota            _-_
FCM Baia Mare – CS Mioveni            _-_
Metalul Reşiţa – Gaz Metan Mediaş            _-_
Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă Arad    _-_
FC Caransebeş – „U” Cluj-Napoca *)        0-3
*) neprogramat
FC Bihor Oradea – Unirea Tărlungeni *)        0-3
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button