Fără categorieFotbalLiga IIClasamente

LIGA A II-A

SERIA I

Rezultatele etapei a XX-a

• Vineri, 4 martie:
Farul Constanţa – Bucovina Pojorâta         3-0 (2-0)
Au marcat: Adrian Pătulea (15, 33 – primul din penalti), Valentin Munteanu (67)
Rapid Bucureşti – Dunărea Călăraşi            1-0 (0-0)
A marcat: George Tudoran (66)

• Sâmbătă, 5 martie:
ACS Berceni – SC Bacău                1-0 (0-0)
A marcat: Ionuţ Fâşie (65, penalti)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dacia Unirea Brăila     1-1 (1-1)
Au marcat: Cristian Hidalgo (37) / Sorin Frunză (44)
CS Baloteşti – Rapid CFR Suceava             0-0
Oţelul Galaţi – Gloria Buzău                 0-2 (0-1)
Au marcat: Samuel Koprindzhiyski (11), Gabriel Bobe (83)
A stat – Academica Clinceni

Clasament

1. Rapid Bucureşti        18     13   3     2     28-  7     42p.
2. Dunărea Călăraşi        19     11   6     2     40-11     39p.
3. Dacia Unirea Brăila    19     11   4     4     26-16     37p.
4. Academica Clinceni     18     10   3     5     33-19     33p.
5. Farul Constanţa        18       9   4     5     30-22     31p.
6. SC Bacău            19       9   1     9     21-21     28p.
7. Gloria Buzău        18       8   2     8     20-29     26p.
8. ACS Berceni        18       7   4     7     23-27     25p.
9. Rapid CFR Suceava    19       6   4     9     18-26     22p.
10. CS Baloteşti        18       4   5     9     14-24     17p.
11. Bucovina Pojorâta        19       3   6   10     23-34     15p.
12. Oţelul Galaţi        19       3   3   13     10-27     12p.
13. Ceahlăul Piatra Neamţ    18       2   3   13       8-31       9p.
*) echipa FCM Dorohoi a fost exclusă din campionat

Programul etapei a XXI-a

• Miercuri, 9 martie / Ora 14.00:
Dacia Unirea Bărila – Rapid Bucureşti         _-_

• Miercuri, 9 martie / Ora 15.00:
Oţelul Galaţi – ACS Berceni                _-_
SC Bacău – CS Baloteşti                 _-_
Rapid CFR Suceava – Farul Constanţa        _-_
Bucovina Pojorâta – Ceahlăul Piatra Neamţ          _-_
Gloria Buzău – Academica Clinceni              _-_
Dunărea Călăraşi – Stă

Programul etapei a XXII-a

• Sâmbătă, 12 martie:
ACS Berceni – Gloria Buzău                _-_
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid CFR Suceava     _-_
CS Baloteşti – Oţelul Galaţi                _-_
Farul Constanţa – SC Bacău                  _-_
Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi         _-_
Rapid Bucureşti – Bucovina Pojorâta            _-_
Stă – Dacia Unirea Brăila

LIGA A II-A / SERIA A II-A

Rezultatele etapei a XX-a

• Sâmbătă, 5 martie:
CS Mioveni – Şoimii Pâncota                1-1 (1-0)
Au marcat: Roberto Ayza (18, penalti) / Dragoş Dragalina (83, penalti)
FC Braşov – Unirea Tărlungeni             2-0 (1-0)
Au marcat: Mircea Popescu (3), Laurenţiu Manole (90)
Olimpia Satu Mare – „U” Cluj-Napoca        2-3 (0-2)
Au marcat: Ionuţ Tătaru (52), Adrian Mărkuş (81) / Octavian Ursu (20, 41), Jakub Vojtuz (90+2)
CSM Rm. Vâlcea – Gaz Metan Mediaş         0-1 (0-0)
A marcat: Cristian Gavra (84)

• Duminică, 6 martie:
FCM Baia Mare – UTA Bătrâna Doamnă Arad    2-0 (1-0)
Au marcat: Silviu Balaure (40), Vasile Pop (90)
FC Caransebeş – Chindia Târgovişte *)         0-3
*) neprogramat
Metalul Reşiţa – FC Bihor Oradea *)            3-0
*) neprogramat

Clasament

1. CSM Rm. Vâlcea            20     11   5     4     35-17     38p.
2. FCM Baia Mare            20     11   5     4     30-13     38p.
3. Chindia Târgovişte        20     12   2     6     34-18     38p.
4. Gaz Metan Mediaş        20     11   4     5     27-17     37p.
5. UTA Bătrâna Doamnă Arad    20     10   6     4     37-24     36p.
6. FC Braşov                20       9   7     4     40-22     34p.
7. CS Mioveni            20       9   6     5     30-15     33p.
8. „U” Cluj-Napoca            20       9   3     8     20-14     30p.
9. Şoimii Pâncota            20       8   6     6     25-21     30p.
10. Olimpia Satu Mare        20       7   5     8     28-27     26p.
11. Unirea Tărlungeni            20       2   8   10     18-31     14p.
12. FC Bihor Oradea *)        20       4   1   15     10-43     13p.
13. Metalul Reşiţa **)            20       3   1   16     18-59     –5p.
14. FC Caransebeş ***)         20       3   1   16     11-48     –78p.
*) echipa FC Bihor Oradea a fost exclusă din campionat de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către un fost jucător
**) echipa Metalul Reşiţa este penalizată cu 3 puncte, după ce jucătorii au refuzat să intre pe teren în meciul cu Olimpia Satu Mare, din etapa a 15-a
**) echipa Metalul Reşiţa mai este penalizată şi cu 12 puncte de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către foştii jucători
***) echipa FC Caransebeş este penalizată şi cu 88 puncte de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, pentru neplata unor datorii către foştii jucători
NOTĂ: Echipele FC Bihor Oradea şi FC Caransebeş au fost excluse din campionat după etapa a XVIII-a şi vor pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0

Programul etapei a XXI-a

• Marţi, 8 martie / Ora 19.00:
Gaz Metan Mediaş – FC Braşov             _-_

• Miercuri, 9 martie / Ora 15.00:
„U” Cluj-Napoca – CSM Rm. Vâlcea         _-_
Unirea Tărlungeni – FCM Baia Mare         _-_
Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa            _-_

• Miercuri, 9 martie / Ora 21.00:
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare            _-_
UTA Bătrâna Doamnă Arad – FC Caransebeş *)    3-0
*) neprogramat
Şoimii Pâncota – FC Bihor Oradea *)         3-0
*) neprogramat

Programul etapei a XXII-a

• Sâmbătă, 12 martie:
CSM Rm. Vâlcea – CS Mioveni            _-_
FC Braşov – „U” Cluj-Napoca             _-_
FCM Baia Mare – Gaz Metan Mediaş         _-_
Metalul Reşiţa – UTA Bătrâna Doamnă Arad    _-_
Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota             _-_
FC Bihor Oradea – Chindia Târgovişte *)        0-3
*) neprogramat
FC Caransebeş – Unirea Tărlungeni *)         0-3
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button