Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a II-a

Liga a II-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 20-a:
Sâmbătă – 20 martie

FCM Tg. Mureş – Minerul Lupeni  4-0
FC Argeş – CS Otopeni   2-0
Mureşul Deva – Gaz Metan CFR Craiova 2-0
Arieşul Turda – FC Baia Mare  0-0
„U” Cluj-Napoca – FC Bihor   1-2
CSM Rm. Vâlcea – FC Silvania  4-0
FC Drobeta Tr. Severin – Dacia Mioveni *) 0-3
Jiul Petroşani – Fortuna Covaci *)  0-3
UTA Arad – a stat
*) neprogramat

Clasament
 
  1. FC Argeş   19     12     1      6     30-16     37p. (+10)
  2. FCM Tg. Mureş  19     10     7      2     29-14     37p. (+10)
  3. UTA Arad   18       9     8      1     25-10     35p. (  +5)
  4. Dacia Mioveni  19       9     8      2     25-12     35p. (  +8)
  5. „U” Cluj-Napoca  19       9     6      4     29-14     33p. (   0)
  6. Jiul Petroşani  18       7     5      6     21-20     26p. (  –1)
  7. CS Otopeni *)  19       7     7      5     31-21     25p. (  +4)
  8. Gaz Metan Craiova 19       5     9      5     20-21     24p. (   0)
  9. CSM Rm. Vâlcea  18       5     8      5     31-22     23p. (  –7)
10. FC Silvania  19       6     5      8     18-28     23p. (  –7)
11. FC Bihor   19       5     7      7     26-26     22p. (  –5)
12. Arieşul Turda  19       6     2    11     22-28     20p. (–13)
13. Minerul Lupeni  19       4     7      8     15-25     19p. (  –5)
14. Mureşul Deva  19       5     4    10     14-29     19p. (  –5)
15. FC Baia Mare  19       4     6      9     15-29     18p. (  –6)
16. FC Drobeta  19       5     2    12     12-34     17p. (–13)
17. Fortuna Covaci  19       4     4    11     22-36     16p. (–11)
CFR Timişoara şi FC Drobeta Tr. Severin s-au retras din campionat
* ) echipă penalizată cu 3 puncte

Programul etapei a 21-a:
Sâmbătă – 27 martie

Minerul Lupeni – FC Argeş   _-_
Dacia Mioveni – CSM Rm. Vâlcea  _-_
Gaz Metan CFR Craiova – FCM Tg. Mureş _-_
FC Bihor – Arieşul Turda   _-_
FC Baia Mare – Mureşul Deva  _-_
Fortuna Covaci – UTA Arad   _-_
FC Silvania – Jiul Petroşani   _-_
CS Otopeni – FC Drobeta Tr. Severin *) 0-3
„U” Cluj-Napoca – stă
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button