Lecţie de fotbal în „mină”

* elevii lui Vasile Ilinca au înscris de nouă ori şi au ratat alte 5-6 ocazii de a realiza scorul campionatului

„Ortacii” lui Vasile Ilinca au făcut pur şi simplu instrucţie cu codaşa Ligii a IV-a, Unirea Păuşeşti Măglaşi, în cel mai dezechilibrat duel din cadrul etapei de la finele săptămânii trecute. Minerul Berbeşti s-a impus cu 9-0, şase dintre goluri find marcate până la pauză. Mai mult decât atât, scorul putea fi şi mai mare, dacă gazdele nu ar fi ratat alte bune oportunităţi de a înscrie. De partea cealaltă, Unirea Păuşeşti Măglaşi a acuzat faptul că a avut un jucător eliminat încă din prima repriză, acesta fiind trimis mai devreme la vestiare deoarece l-a înjurat pe arbitrul de centru Alin Croitoru. (N.C.)