La un minut distanţă de prima victorie din retur

FC BUDEŞTI – UNIREA TRIC. GOLEŞTI 1-1

Budeştenii credeau că vor avea o misiune lejeră în partida cu Unirea Tricolorul Goleşti, o echipă care nu mai sperie, de fapt, pe nimeni, în ultima perioadă. Au luat jocul uşor, iar rezultatul s-a văzut după numai 20 de minute de la primul fluier al arbitrului. Cosmin Banu a deschis scorul pentru Unirea Tricolorul Goleşti, formaţie care a fost aproape de a obţine prima victorie din acest retur. A cedat însă în prelungiri, cu doar câteva secunde înainte de final. Budeştenii au beneficiat de o lovitură liberă în minutul 92, care s-a transformat în gol, astfel că meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Chiar dacă n-a reuşit să obţină primul succes din această a doua parte a campionatului, Unirea Tricolorul Goleşti s-a bucurat totuşi pentru primul punct obţinut în retur, remiză care-i dă încredere în perspectiva meciurilor viitoare. (S.S.)