JUVENTUS ROEŞTI – INTER LĂPUŞATA 3-1

Victorie dedicată memoriei tatălui lui Ionuţ Pătraşcu

Sâmbătă, 10 aprilie, la Roeşti s-a desfăşurat o nouă partidă care contează pentru campionatul judeţean de fotbal. Echipa omului de afaceri Adrian Grigorie şi a primarului Gheorghe Drăghici a întâlnit Inter Lăpuşata. Juventus a preluat conducerea încă din prima repriză prin cele două goluri marcate de Ionuţ Pătraşcu.

Pentru că şi oaspeţii şi-au concretizat una dintre acţiuni, scorul la pauză a fost 2-1. În a doua jumătate a meciului, fotbaliştii din Roeşti au punctat din nou cu ajutorul lui Cosmin Drăgulescu şi astfel, victoria asupra partidei a fost obţinută de Juventus, care s-a impus cu 3-1. Sponsorul Adrian Grigorie s-a arătat mulţumit de evoluţia jucătorilor săi, afirmând că prin acest joc deosebit şi-au îndreptat greşeala din etapa trecută, atunci când au fost învinşi de Cerna Copăceni. „A fost un meci frumos. Mă bucur că şi-au revenit şi încă o dată şi-au demonstrat valoarea”, a spus finanţatorul echipei din Roeşti. De menţionat este că brigada de arbitrii a împărţit pe parcursul întâlnirii două cartonaşe roşii, câte unul pentru fiecare grupare. Motivul pentru care sportivii au fost sancţionaţi se pare că ar fi legat de faptul că aceştia şi-au adresat injurii. Ionuţ Pătraşcu a avut o evoluţie spectaculoasă, contribuind semnificativ la câştigarea partidei, deşi cu numai o zi înainte de meci a trecut prin momente foarte dificile. Este vorba despre înmormântarea tatălui său, care a avut loc pe data de 9 aprilie. Din acest motiv, conducerea echipei Juventus Roeşti şi jucătorii au dorit să dedice golurile marcate, dar şi victoria din meciul de sâmbătă, memoriei tatălui lui Ionuţ Pătraşcu. (O.D.)